K o d e x   B l u e s   F e s t i w  a l 

 

Kodex Blues Festiwal 2014
15-16 sierpnia

Relacja na stronie festiwalu: www.kodexblues.pl/festiwal


Kodex Blues Festiwal 2013
5-7 lipca

Gwiazdy festiwalu:

Cheap Tobacco, Tangerine, After Blues & Agnieszka Twardowska, Kasa Chorych

Zespoły konkursowe (alfabetycznie):
Comin' To Town
Damian Luber
Domniemani
Free Men
Indianer
Little They Know
Reporter
The BL Blues Band

Zdecydowaliśmy się przenieść festiwal na lipiec, mając nadzieję, iż pogoda będzie dla nas łaskawa. Liczymy na dużą frekwencję i dotrzymanie obietnic składanych w ubiegłych latach przez fanów bluesa, którzy zafascynowani atmosferą panującą na naszym festiwalu straszyli, że "w przyszłym roku przywiozą więcej znajomych!!!". Liczymy na obecność dużej grupy młodych muzyków dających nadzieję rozkwitu polskiej sceny bluesowej. Przyjedźcie, a my zatroszczymy się o to, aby nikt nie wyjeżdżał z naszego "raju" niezadowolony. "Kodex Blues Festiwal to mały, ale rodzinny festiwal" - takie stwierdzenie usłyszałem niedawno z ust jednego z najważniejszych redaktorów muzycznych w kraju - zgadzam się z nim w 100% licząc, że dzięki Wam ta rodzina znacznie się powiększy. W tym roku hasłem festiwalu będzie "Muzyka na okrągło" i wcale nie myślę tu wyłącznie o okrągłych bębnach ustawionych na scenie. Muzyka będzie brzmiała przez wszystkie trzy dni i noce festiwalowe. Zabierzcie gitary akustyczne, harmonijki oraz wszelkie przeszkadzajki wydobywające jakiekolwiek dźwięki, będziemy grali przy ognisku, na plaży, na pomoście, pod wodą... jednym słowem: wszędzie gdzie można grać - będziemy grać!!! Zabierzcie namioty, śpiwory, miejsce znajdzie się dla każdego fana muzyki...
Do zobaczenia na festiwalu !!!
Sławek...


Kodex Blues Festiwal 2012

22.06.2012 - piątek

 • 16:00 Koncerty lokalnych zespołów
 • 23:00 Projekcja filmowa pod gołym niebem
 • 00:00 Bluesowe granie przy ognisku

23.06.2012 - sobota

 • 12:00 Ogólnopolski Przegląd Zespołów Bluesowych i Blues-rockowych
  - 20 Mil Od Miasta
  - B.Luz Band
  - Blue Band Blues
  - C7 Band
  - Cheap Tobacco
  - Damian Luber
  - Midnight Blues
  - Najemnik
  - Skazani
 • 19:30 Konkursy z nagrodami, ogłoszenie wyników
 • 20:00 Koncert gwiazd:
  - Debris of Blues
  - Blueska
  - Zdrowa Woda
  - Kodex Blues
 • 00:00 Bluesowe granie przy ognisku

24.06.2012 - niedziela

 • 15:00 Blues na plaży: jam session
 • Koncert: Przytuła & Kruk

Kodex Blues Festiwal 2011

Galeria zdjęć: SIM, skiba-foto.pl

Ośrodek HORN - Kosewo
Piątek, 24 czerwca.

Od rana trwają przygotowania terenu, ustawiamy ławki, stoły, szykujemy drewno na ognisko. Pogoda lekko deszczowa, ale wcale nam to nie przeszkadza. Co pewien czas na plaży gości słońce dając nam nadzieję na poprawę pogody. W przygotowaniach pomaga nam Bosman Jurek, szef Ośrodka HORN, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych - za to dziękujemy.

"Noc filmowa" - od tego rozpoczynamy festiwal. Imprezę otwiera Sławek, prezes SIM. W programie dwa filmy związane z bluesem, wyświetlane pod gołym niebem. Równolegle z rozpoczęciem drugiego filmu rozpalamy ognisko. To był dobry pomysł, można się ogrzać, pośpiewać, pograć i zawrzeć nowe znajomości. Przy ogniu witamy wschód słońca z dźwiękiem gitar akustycznych i śpiewem sporej grupy fanów bluesa. Dziękujemy po raz drugi.

Sobota, 25 czerwca.

Słońce! Jeszcze nieśmiało, ale pojawia się coraz częściej, wywołując uśmiech na naszych twarzach. Scena ustawiona kilkanaście metrów od wody, pomosty zachęcają do zajmowania dobrego miejsca widokowego, żagle w tle - potwierdzają tylko trafność wyboru lokalizacji. Ostatnie poprawki sceny i nagłośnienia. Startujemy!!!

Z ośmiu zakwalifikowanych zespołów konkursowych w przeglądzie bierze udział tylko część kapel. Rozumiemy wszelkie zdarzenia losowe i już dziś zapraszamy nieobecne zespoły do nadsyłania zgłoszeń na kolejną edycję festiwalu. Rozpoczynamy przegląd konkursowy z trzema zespołami na pokładzie. Sprzęt sceniczny dla zespołów konkursowych udostępniła firma MusicFactory z Poznania (instrumenty.pl) i tu kolejne nasze podziękowania.

Występ zespołów ocenia JURY w składzie: Magdalena Kujawa (Telewizja WTK Poznań), Krzysztof Toczko - pARTyzant (Zdrowa Woda), Marcin Kurek (Zdrowa Woda), Andrzej Rubajczyk (Kodex Blues). Część konkursową rozpoczyna zespół Debris of Blues, następnie: Holy Water oraz Thunderhead. Po wysłuchaniu prezentacji JURY udaje się na naradę. Po krótkiej przewie poznajemy wyniki przeglądu:

Nagroda indywidualna: wokal - Dawid Skutela - Debris of Blues
Nagroda indywidualna: gitara - Jakub Głąb - Thunderhead
Nagroda indywidualna: bas - Sławomir Trzcinka - Holy Water
Nagroda indywidualna: perkusja - Dawid Konwant - Debris of Blues

Nagroda główna: Debris of Blues.
Zwycięski zespół otrzymuje: Statuetkę "Harmonijkę", nagrodę pieniężną oraz nagrodę dodatkową - rejs jachtem po Jeziorze Powidzkim.

Po rozdaniu nagród swoje koncerty zagrali: S.O.U.L., Wolna Sobota (ubiegłoroczny zwycięzca) oraz gwiazda festiwalu Zdrowa Woda - i w tym miejscu dziękujemy po raz czwarty, tym razem wszystkim zespołom. Sobotnie koncerty kończy zespół Kodex Blues wraz z zaproszonymi muzykami z innych kapel. Niesamowitą atmosferę przenosimy ze sceny na plac przy ognisku, gdzie nieprzerwanie do rana brzmią bluesowe dźwięki gitar akustycznych.

Niedziela, 26 czerwca.

Zasłużony odpoczynek na plaży. Podziwiając piękną scenerię Jeziora Powidzkiego publiczność może posłuchać muzyków Zdrowej Wody i Kodex Blues w odsłonie akustycznej. Szczere podsumowanie festiwalu słyszymy z ust Marka Modrzejewskiego - wokalisty Zdrowej Wody.

Podziękowania:

 • sponsor główny: Salon Mody ELKA - Andrzej Mazurkiewicz
 • Starosta Powiatu Słupeckiego: Mariusz Roga
 • Burmistrz Miasta Słupcy: Michał Pyrzyk
 • Dyrektor Miejskiego Domu Kultury: Jarosław Dębski
 • szef ośrodka HORN: Jurek Górczyński
 • zespoły: Zdrowa Woda, Wolna Sobota, S.O.U.L., Debris of Blues, Holy Water, Thunderhead,
 • członkowie JURY: Magda Kujawa, pARTyzant, Marcin Kurek, Andrzej Rubajczyk

Organizatorzy:

SIM - Stowarzyszenie Inicjatyw Muzycznych
Starostwo Powiatowe w Słupcy
Urząd Miasta w Słupcy
Miejski Dom Kultury w Słupcy

Patronat medialny:

blues.pl
blues-online.pl
fabrykazespolow.pl
Radio Planeta
Kurier Słupecki
Gazeta Słupecka
Głos Słupcy
WTK Poznań